Dlaczego faceci kłamią?

Dlaczego faceci kłamią?

Nikt z nas nie lubi być okłamywany. Ściemnianie zawsze źle się kojarzy i jest kwestią czasu, żeby wyszło na jaw coś, co nie jest prawdą. Kilka razy niestety spotkałam się z sytuacją, gdzie znajoma powiedziała mi, że facet ją okłamał… Oczywiście najlepiej od razu osądzić i powiedzieć „A to gnojek!”, bo w końcu w związku najważniejsza jest szczerość i zaufanie. Ale czy zawsze kłamstwo, kłamstwu jest równe? Dlaczego faceci kłamią?

…bo nie chcą sprawić przykrości
Niektórzy faceci wolą skłamać, niż powiedzieć swojej kobiecie coś, co sprawi jej przykrość. Kiedy kobieta pyta swojego faceta „Jak kochanie wyglądam w nowej fryzurze?”, a wygląda jak stwór….to nie ma się co dziwić, że mężczyzna nie powie wprost „Skarbie! Idealnie!”. Wielu facetów zamiast manewrować wypowiedzią i delikatnie zwrócić uwagę, że jednak ten nowy fryz to pomyłka, po prostu kłamie. Wolą oszukać swoją ukochaną i przytaknąć, niż wypowiadać wojnę, która różnie może się skończyć… a nie każda kobieta w końcu dobrze reaguje na krytykę.

…bo TAK!
Są faceci na świecie (sama spotkałam takich kilku…wrrr!!!), którzy kłamstwo mają wrodzone. I oczywiście nie będę tutaj się rozpisywać, że tego typu margines trzeba omijać z daleka. Z osobą, która notorycznie kłamie związku zbudować się nie da. Nawet przy ciężkim staraniu się i pracy średnio wierzę w to, że relacja partnerka się uda. Dlaczego? Bo ludzie, którzy uwielbiają kłamać po prostu mają to we krwi. I bardzo dobrze się zazwyczaj z tym czują.

…bo zawalili
W przypadku, kiedy facet zawala jakąś sprawę, tym bardziej, kiedy sytuacja dotyczy czegoś ważnego, sporo panów kłamie. Niektórzy mężczyźni wolą po prostu przeinaczyć i nagiąć troszeczkę rzeczywistość, niż wejść w konflikt ze swoją ukochaną, która na pewno wkurzy się o to, że konkretna sprawa została przez faceta zawalona. Dlatego sporo panów w momencie klęski przy jakiejś sytuacji, ściemniają swoje partnerki, żeby te nie krzyczały, nie bluzgały…a sytuacja była nadal przyjemna i urocza. Tylko ważne jest również to, że kłamstwo ma krótkie nogi, a jeszcze gorszy krzyk powoduje odkrycie przez kobietę kłamstwa. Bo jak się nie trudno domyśleć, jest to podwójne zawalenie sprawy.

…bo uwielbiają koloryzować
Znam panów, którzy nie potrafią żyć bez koloryzowania. Podkręcanie rzeczywistości jest dla nich niczym chleb powszedni. Już od porannych godzin wchodzą w skórę Piotrusia Pana, który lata cały dzień od kąta do kąta i bajeruje wszystkich dookoła, w tym również swoją partnerkę. Z czego takie zachowanie wynika? Na pewno z kompleksów, z braku jaj, dziecinnego charakteru i ogromnej wyobraźni, która akurat w tym przypadku działa aż za bardzo.

…bo są leniwi
Jak najlepiej wykręcić się ze sprzątania domu? Jak zostać przed telewizorem i nie dokręcać tego kranu, który cieknie od miesiąca? Jak to jak? Facet wymyśla ściemę! Albo, że nie ma aktualnie czasu, bo pracuje nad potężnym projektem ratującym naszą planetę (czytaj:gra w grę komputerową), albo go niemiłosiernie boli głowa i cierpi niczym kobieta podczas porodu. Niektórzy panowie uwielbiają wykręcać się ze swoich obowiązków, ściemniając i kłamiąc. A wiele kobiet naprawdę nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich faceci to notoryczni kłamcy, z wyjątkowo leniwym usposobieniem…

To tylko kilka przykładów na to, dlaczego faceci kłamią. Nieważne jednak po co i dlaczego. Ważne jest to, żeby w związku kłamstwa się po prostu nie pojawiały. To właśnie szczerość i zaufanie jest podstawą do budowania zdrowej relacji. Nikt nie chce być w końcu okłamywany. Tym bardziej przez najbliższą osobę.

Tagi: , , , , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się