Plama z wina? Oto skuteczne sposoby, aby usunąć ją raz na zawsze

Plamy z wina zdarzają się często i widząc krople tego wspaniałego napoju na naszym ubraniu, obrusie itd. czujemy mrowienie w kończynach, a ciśnienie uderza nam do głowy ze stresu. Spokojnie! Tego typu plamy jesteśmy w stanie usunąć. Działajmy jednak w miarę szybko, ponieważ im dłużej zostawimy tkaninę sam na sam z dodatkiem wina, tym dłużej i trudniej będziemy ją usuwać.

Wodą utlenioną w wino

Dobrym i skutecznym sposobem na plamę z wina jest użycie wody utlenionej. W przypadku plam, które dopiero powstały możemy użyć wody 2%. Plamę polewamy wodą utlenioną, lub wodą utlenioną rozcieńczoną z letnią wodą. Druga opcja dotyczy niezwykle delikatnych tkanin.

Plamy, które są już dłuższy czas na tkaninie wywabiamy wodą utlenioną 10%. Poplamiony materiał polewamy kilkoma kroplami takiej substancji, a następnie pierzemy w pralce.

Spirytus dobry na plamy

W przypadku plam, które nie należą do najnowszych zwykła woda utleniona może nie pomóc. Warto wtedy sięgnąć po spirytus. Kilka kropli wystarczy, aby plama zniknęła. Po nałożeniu na zabrudzoną tkaninę spirytusu, kolejnym krokiem jest pranie jej w pralce z dodatkiem odplamiacza i proszka do prania. Plama powinna zniknąć.

fot. pixabay.com

Tagi: , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się