Jak poprawić relacje w związku?

Jak poprawić relacje w związku? Czyli wrzaski, cisza i ciągle "coś"
Co chwilę słyszę od ludzi, że „coś” u nich w związku nie gra. Z pozoru pięknie zgrane pary okazują się totalnie niedobrane, albo totalnie znudzone sobą. Ludzie, którzy dodają szczęśliwe zdjęcia na portale społecznościowe okazują się zatruci niezdrowymi relacjami, które ich niszczą. Dlaczego tak się dzieje?  A może to już  niemożliwe w przypadku, kiedy po prostu straciliśmy ochotę na drugą osobę?

Rozmawiajcie!

Ostatnio rozmawiałam z pewną dziewczyną, która otworzyła się przede mną mówiąc, że totalnie nie dogaduje się z mężem, a jej życie prywatne to pasmo nieszczęść. Na moje pytanie, dlaczego nie dogaduje się z partnerem odpowiedziała, że w ogóle ze sobą nie rozmawiają. No właśnie. Czyli kluczowa sprawa, jaką jest rozmowa została totalnie zblokowana przez obie strony. W momencie, kiedy przestajecie ze sobą rozmawiać, a zaczynacie milczeć, zaczynacie również kończyć swój związek. Może jest to drastycznie powiedziane, ale to właśnie przez brak porozumienia i szczerej rozmowy miłość po prostu mija. Nawet najtrudniejszy dialog jest lepszy od ciszy i milczenia. To właśnie w ciszy rodzi się rozgoryczenie i wzajemne obwinianie się, które w końcu wybucha. Tylko wtedy jest już za późno na jakiekolwiek tłumaczenie i odbudowanie relacji. Bo i Tobie i jemu się już nie chce, a skoro przez tyle czasu milczeliście, to zdecydowanie ciężej będzie Wam znowu odnaleźć drogę do porozumienia. Ale nie martw się, nawet w takiej sytuacji jest ono możliwe. Wystarczy chcieć. Wystarczy się postarać, raz jeszcze zawalczyć i zmusić siebie oraz jego do walki o związek. A jest w końcu o co się starać.

Napisz list

Niektórym osobom ten pomysł może wydawać się głupi. Z własnego doświadczenia wiem, że napisanie listu do bliskiej osoby, z którą nie potrafimy się „normalnie” dogadać może być najlepszym sposobem na poprawienie relacji. Swego czasu bliska mi osoba podarowała mi właśnie list twierdząc, że nie ma lepszego sposobu na to, aby w końcu dotrzeć do mnie i rozwiązać konflikt, który między nami zaistniał. Byłam do tego trochę sceptycznie nastawiona, jednak okazało się, że to właśnie ten list napisany na kartce papieru, że to te słowa ważne i potrzebne, które słyszałam tyle razy, właśnie w formie listu pomogły mi zrozumieć wiele rzeczy. Jeśli więc masz obawy, aby w cztery oczy powiedzieć wszystko co Cię gnębi i boli – przelej myśli i uczucia na papier. Zobaczysz, że taka forma komunikacji potrafi zdziałać cuda!

Zadbaj o siebie DLA SIEBIE!

Czasami przychodzi taki czas, że totalnie nic nas nie cieszy, a my czujemy się źle we własnej skórze. Nam kobietom dość często sporo spraw zwala się na głowę. Przez co jesteśmy rozdrażnione, szybko wpadamy w szał, no i oczywiście nic nam się nie podoba. Z naszym wyglądem na czele. Dla naszego zdrowia psychicznego bardzo ważne jest to, abyśmy się czuły dobrze we własnej skórze. Postaraj się znaleźć czas dla siebie. Idź do kosmetyczki, zrób sobie domowe spa przy świeczkach, muzyce, postaraj się systematycznie ćwiczyć i spacerować. Takie drobne rzeczy nie będą Cię nadwyrężać mocno finansowo i czasowo, a dadzą Ci pozytywnego kopa do działania. Postaraj się wyglądać w domu dobrze. Oczywiście nie mówię tutaj o pełnym makijażu, szpilkach i weselnym koku. Po prostu masz się czuć we własnej skórze, ubraniu DOBRZE! Zadbaj o to, aby i Twój Facet zauważył, że zmieniasz się na plus. Twoja pozytywna zmiana na pewno wpłynie również na niego. A co za tym idzie, Wasza relacja zdecydowanie się poprawi. I nie mówię tutaj tylko o wyglądzie. Najważniejsze jest poczucie własnej wartości, które gdzieś tam zagubione należy pielęgnować i dbać o nie każdego dnia. Jak więc definitywnie poprawić relacje w związku? Na pewno musimy zacząć od naprawy własnej „głowy”, nastawienia i polubienia siebie w tym wszystkim, bo bardzo często same obarczamy się winą, nie widząc, że tak naprawdę problem możemy rozwiązać w bardzo prosty sposób. Bez płaczu, lamentów i cichych dni.

fot. pexels.com

Tagi: , , , , , , , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się