Prawdziwi przyjaciele i toksyczni ludzie. Czyli oczyść swoje otoczenie!

Prawdziwi przyjaciele i toksyczni ludzie. Czyli oczyść swoje otoczenie

Zaczęło Ci się układać i nagle kilka osób z otoczenia jakoś tak…zniknęło? A może ktoś zmienił do Ciebie nastawienie i z przyjaciela stał się wrogiem? Przyjaciółka, której się wyżalałaś nagle stanęła po stronie wroga? Ktoś Cię wykorzystał i teraz zapomniał o Twoim istnieniu? Przykrych przykładów jest milion…Chyba każda z nas w swoim życiu przeżyła chociaż raz na własnej skórze rozczarowanie z tytułu „przyjaciel na pokaz”, „przyjaciel na chwilę”. Jedno jest pewne – prawdziwa przyjaźń trwa całe życie i nie jest ani toksyczna, ani chora, ani zła.

Zrób remanent w swoim otoczeniu

Żyjemy w czasach, gdzie wywalenie kogoś z portalu społecznościowego staje się sygnałem, że dana pseudoprzyjaźń się kończy. Słysząc głosy dookoła mnie właśnie z tego typu sytuacji utwierdzam się w przekonaniu, jak bardzo ważni są wartościowi ludzie, którzy pojawili się w moim życiu i są w nim nadal. O tym, jak bardzo istotni są ludzie, którzy nas otaczają dowiadujemy się najczęściej w najtrudniejszych dla nas momentach. Kiedy ktoś, kto był ważny nagle kopie Cię w cztery litery, człowiek przeżywa szok. I dopiero po czasie okazuje się, że ten szok był najlepszą rzeczą jaka mogła Ci się przytrafić. Bo w końcu oczyściłaś się z relacji, która Cię blokowała.  Jeszcze bardziej można się przekonać o tym, kto tak naprawdę jest nam bliski, kiedy osiągamy sukcesy. Od tego, kto będzie należał do naszego bliskiego grona zależy to, w jaki sposób będziemy funkcjonować. Pozytywna energia pozyskana od innych ludzi doda nam skrzydeł i nakręci do działania. Negatywne emocje przekazane od drugiej osoby będą działać deprymująco i źle. Warto się więc zastanowić, czy aby na pewno wokół nas znajdują się odpowiedni ludzie. Niefajne relacje ZAWSZE będą nas ciągnęły w dół. Nawet, jeśli kogoś znasz lata, a nagle Wasza relacja się zmienia, to zastanów się poważnie, czy Twój znajomy/znajoma to nadal TA osoba. Ludzie się zmieniają, sama na własnej skórze przeżywałam szok, kiedy po latach okazywało się, że rozmawiam już z totalnie inną osobą. I co wtedy? Jeśli dana relacja sprawia, że nie czujesz się dobrze, jesteś stłamszona i musisz zachowywać się tak, jak ktoś tego wymaga to utnij to raz na zawsze. Sentymenty na bok moja Droga! Te są dobre w komediach romantycznych. W prawdziwym życiu trzeba mocno i stanowczo zaznaczać, że jesteś sama odpowiedzialna za swoje szczęście. Nie pozwól więc, żeby ktoś inny nim kierował.

Kiedy omijasz ścianę

W czasie choroby, gorszego nastroju, po zerwaniu z bliską osobą, w momencie, kiedy potrzebujemy dodatkowego wsparcia prawdziwy przyjaciel po prostu BĘDZIE. Jego obecność będzie uwidaczniała się w działaniu. Drobne gesty, troska, dobre słowo. Tak właśnie będzie zachowywać się prawdziwy przyjaciel. Bez konieczności przypominania, pisania i tłumaczenia.To wszystko niby tak banalnie proste ale tak często wiele osób o tym zapomina. W moim otoczeniu życiowe sytuacje wyklarowały znajomości, które przetrwały próby czasu, sytuacji i historii. Czy jednak tylko w moim życiu następowały przełomy? Absolutnie nie. Tego typu zdarzenia wydarzają się w życiu każdego człowieka. Bo życie samo klaruje naszą historię. Ale tylko my sami możemy skrzętnie nim kierować i dokonywać wyborów. Dlatego tak ważne jest szczere zastanowienie się nad tym, czy aby osoby, które nas otaczają to baterie energetyczne, pełne pozytywnej energii i dobrego słowa, czy wiecznie negatywni ludzie, którzy pasożytują, pogrążeni są w nałogach, pogonią za pieniędzmi, wyidealizowanym życiem. I życiem na pokaz. Są osoby z pozoru uważane za cudowne i wspaniałe w towarzystwie, które za zamknięciem drzwi zmieniają się jak za pomocą czarodziejskiej różdżki. Bo już nikt nie patrzy. Są ludzie, którzy zawsze będą wiedzieć na twój temat więcej i lepiej niż ty sam. Sugerując się historiami usłyszanymi w kuluarach. To są tzw. tchórze. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie spytają same, jak sytuacja wyglądała z drugiej strony. Bo sensacjami lepiej jest się dowartościować. Tym bardziej, jak mogą dotknąć drugą osobę. Warto jednak wiedzieć, że ludzie szczęśliwi są odporni na zazdrość. Ponieważ sukces, który im towarzyszy całe życie zahamował wszelkie emocje, które mogą negatywnie na nich wpłynąć. Dlatego tak ważne jest dbanie o higienę swojego umysłu, dbanie o swój rozwój, aktywność i spełnianie marzeń. Niestety, nie wszyscy w taki sposób żyją. Niektóre osoby są tzw. ścianą, za którą nie ma nic, co by nas interesowało jeśli szukamy prawdziwego, szczerego szczęścia. Płytka rozmowa, nieszczere chęci i materialistyczne podejście do drugiego człowieka widoczne jest u wielu osób. Sami musimy weryfikować prawdziwe i wartościowe relacje i odpuszczać te, która podcinają skrzydła. Zostawiając tylko dobrych ludzi dasz sobie największy prezent. Spokój i harmonię, którą dopiero teraz odzyskasz.

Dbaj o Skarby!

Ludzie, którzy są na dobre i na złe, którzy rozumieją nawet nasze wybryki, dbają o to, żebyśmy zawracali ze złej drogi, podają rękę jak upadamy – są skarbami. Bo prawdziwa przyjaźń nigdy nie jest łatwa. Wiąże się z akceptowaniem człowieka w pełni takiego, jakim jest. Z wadami, milionem przeżyć i bagażu życiowego, który zbierał i zbiera nadal. Ale to właśnie ciężkie przeżycia potrafią zbudować naprawdę mocną i silną więź. Prawdziwi przyjaciele- ludzie pozytywni, często z wieloma przejściami, historiami, które mogły być okrutne dla nich, dla rodziny – zawsze będą stać murem za nami. Ludzie, którzy popełniali błędy, ranili, byli ranieni. Ludzie, którzy się podnieśli i są sto razy silniejsi. Bo nie ma ludzi bez winy. Bo trzeba wybaczać. Tylko wiele osób o tym zapomina. Po potknięciach trzeba powstawać. A człowieka mierzyć nie po jego klęskach tylko po tym, że był w stanie się z nich podnieść. W codziennej gonitwie zapominamy często o tym, mierząc wszystkich swoją miarą. Każdy człowiek jest inny, każdy człowiek inaczej czuje, inaczej marzy, inaczej myśli. Warto wypośrodkować swoje nastawienie i zaangażować się w to, aby wyrzucić negatywne emocje ze swojej głowy. Zostawić wszystko co złe za sobą. Bo to było, zdarzyło się i nigdy nic tego nie zmieni. Pogodzenie się z niektórymi sytuacjami pomoże nam stanąć na nogi i rozpocząć nowe, lepsze życie. W końcu każdy z nas może być swoją lepszą wersją, takim skarbem dla drugiego człowieka i dla siebie samego

fot. pixabay.com

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się