Tymi rzeczami kobiety komplikują sobie życie

Tymi rzeczami kobiety komplikują sobie życie
Rozmawiając z facetami, kobietami na tematy damsko-męskie bardzo często słyszałam, że kobiety komplikują sobie życie. Na własne zawołanie. Niby wszystko układa się dobrze, niby dzień mija wspaniale, zdrowie dopisuje, a mąż spisuje się na medal, a i tak nagle pojawiają się czarne chmury, wrzask, płacz i Bóg wie co jeszcze. Czy wynika to z przewrażliwienia? A może rzeczywiście sporo z nas po prostu komplikuje sobie życie na siłę?

Dopowiadanie sobie historii

Rozmyślając na temat konkretnej sytuacji często kobiety dodają sobie dalszy ciąg historii. Oczywiście zazwyczaj dramaturgia i groza przelewa się drzwiami i oknami, co powoduje dodatkowy stres i obgryzanie paznokci na samą myśl, że „COŚ” złego z „TEGO” wyniknie. Tylko, że sama kobieta nie ma do końca pojęcia, o co tak naprawdę jej chodzi.

Gigantyczne problemy, które znikają za 2 minuty

W ciągu kilku sekund problem urasta do rangi światowego konfliktu między mocarstwami. Facetowi się obrywa, kobieta w popłochu krzyczy, denerwuje się, płacze i wydzwania do wszystkich po kolei. Po czym okazuje się, że nic takiego się nie dzieje…i po 2 minutach wszystko wraca do normy.

Stare konwenanse vs rzeczywistość

Nie jest Twoją winą, że masz 30 lat i nie masz jeszcze dziecka. I to nic, że Twoje ciotki, matki, babki w wieku 19 lat miały już dwójkę cudownych dzieciaków. To nic, że ślub bierzesz mając 36 lat, albo, że Twój mąż jest starszy, młodszy itd. Starymi konwenansami totalnie się nie przejmuj. Rzeczywistość, którą budujesz ma być Twoja i tylko Twoja. I nikt za Ciebie życia nie przeżyje. Ani matka, ani babka, ani tym bardziej wścibska ciotka 😉

Zbyt niskie, lub zbyt wysokie poczucie własnej wartości

Za brzydka, za chuda, za niska, za wysoka. Cycki za małe, za duże, zbyt obwisłe. Pupa nie taka, nie owaka, cellulity, rozstępy, włosy za twarde, krótkie, długie… itd. Boże! Miliony rzeczy, o których można pisać i pisać. Jeśli kobieta nie będzie znała własnej wartości, to nigdy nie będzie szczęśliwa, bo nie zaakceptuje siebie. W tym właśnie powinien pomóc facet, który będzie komplementował kobietę i uświadamiał w tym, że jest ona najpiękniejsza i najważniejsza dla niego. A to przecież liczy się najbardziej!

Analizowanie każdej pierdoły

A może jemu chodziło o to? A może powinnam zrobić to inaczej? A może powiedziałam za dużo? W momencie kiedy facet jest już kilka sytuacji do przodu, wiele kobiet nadal rozmyśla i analizuje sytuację, o której facet już zapomniał. Analizowanie ani nie pomaga, ani nie dodaje plusów. Jest niepotrzebne i zazwyczaj przynosi tylko masę pytajników, które rzadko kiedy się rozwiązują.

Rozmyślanie o przeszłości

Wiele kobiet z czystego sentymentu i nudy powraca myślami do przeszłości, w której utknęła. Myśląc, co by było gdyby i jakby żyło się, gdyby nie to, tamto itd. Tego typu problemy nie tylko psują samopoczucie, ale przede wszystkim powodują konflikty i negatywne myślenie,  które narasta z każdym powrotem do „tamtego” życia.

Nadmierne kokietowanie

Oczywiście jest to jak najbardziej normalne i zdrowe, że kobieta kokietuje. Trzepotanie rzęsami, szeroki uśmiech itd. to broń płci pięknej, która zawsze się sprawdza. Jeśli jednak przegina i flirtuje z wszystkimi dookoła, to pojawia się problem. Ważne, żeby nie przekraczać granicy, która nie tylko zostanie odebrana źle, ale może spowodować konflikt, z którego ciężko będzie się wytłumaczyć.

Ciśnienie na dziecko, ślub, wesele

Są kobiety, które za wszelką cenę i na siłę próbują znaleźć sobie faceta, zorganizować wesele (mimo braku…faceta), zapłodnić się i założyć rodzinę. Niestety, facet czuje, że kobieta jest desperatką i zachowuje się jak wariatka, która 24h liczy płodne dni w kalendarzyku. Jak wiele osób mówi – sposobem na takie ciśnienie jest odpuszczenie…a wtedy zazwyczaj raz, dwa znajdzie się i facet i sala weselna, i miejsce, czas na dziecko.

Życie życiem innych

Z przykładów dookoła siebie widzę, jak wiele osób żyje życiem innych. Śledząc, komentując, porównując się do kogoś, kto totalnie nie zwraca na to uwagi. Życie życiem innych osób powoduje ciągłe wpędzanie się w kompleksy, dążenie do chorej „doskonałości”, która jest nią tylko z pozoru. Warto przede wszystkim skupić się na sobie, swojej rodzinie i przyjaciołach. I z nimi budować swoje szczęście, które będzie jedyne w swoim rodzaju i nie do podrobienia.

Niezdecydowanie

Niezdecydowanie w kwestii wybrania sukienki w sklepie, miejsca do zaparkowania, faceta na stałe, obiadu w restauracji. W zasadzie niezdecydowanie w kwestii tak wielu rzeczy, że wszyscy dookoła mają już serdecznie dość. Suma summarum wychodzi zazwyczaj tak, że pierwszy wybór okazał się najlepszy, o czym niestety kobieta kolejny raz nie jest w stanie pomyśleć. A obrywa się i tak każdemu, kto nie pomógł, nie doradził, albo wybrał co innego…

Niewinne sms-y, które zawsze kończą się źle

Podtrzymywanie znajomości z „kolegą”, który pisze co jakiś czas, kokietuje, podpytuje itd. nie jest niczym dobrym. Oczywiście, jest to fajne, miłe i przyjemne, ale zastanów się co byś zrobiła, gdyby to Twój mąż wypisywał eseje do TYLKO koleżanki z pracy. No właśnie. Złość, zazdrość i wariactwo na pełnych obrotach. Dlatego warto niebezpieczne znajomości kończyć w zalążku i nie dopuszczać do niewygodnych sytuacji.

Nieuzasadniona zazdrość

Facet, który wychodzi na piwo z kumplami nie musi iść na „dziewczynki”. Mężczyzna, który pisze z „KIMŚ” wiadomości, nie musi zdradzać. Często niestety kobiety wręcz upominają się o to, żeby potwierdzić im fakt, że na pewno się je zdradza. Niestety, nadmierna zazdrość i brak zaufania powoduje konflikty, które budują mur między partnerami. Warto więc szczerze porozmawiać o obawach i uzmysłowić sobie, że nie ma powodu do obaw.

Porównywanie się do matek, przyjaciółek, znajomych

Jesteś jedyna w swoim rodzaju. Nie musisz upiec tego ciasta w taki sposób, w jaki robi to Twoja matka. Nie musisz mieć długich włosów blond, długich nóg i wielkich brązowych oczu jak Twoja kumpela, żeby wyglądać dobrze. Przestań porównywać się do kogoś, kim i tak nigdy nie będziesz. Zacznij żyć tak, jak Ty chcesz, wg. swoich schematów i tego, co Ty tak najbardziej lubisz. To jest klucz do sukcesu i do szczęścia, który pomoże Ci lepiej poznać samą siebie.

fot. pexels.com

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 podzieliło się