Jeśli on wraca późno z pracy, a ty znowu robisz mu wojnę…

Tego typu sytuacje są częstym przypadkiem w wielu związkach. Jak rozwiązać tego typu problem? A może to tylko wymysły kobiety, która czepia się bez powodu? Odpowiedzi jest kilka i nie są one wcale takie proste…

Kiedy on ucieka w pracę

Kobieta, która jest 24h zołzą, nie gotuje, nie sprząta, nie dba o siebie…niech się nie dziwi, że jej partner spędza cały dzień w robocie. W zasadzie nie ma się takiemu mężczyźnie co dziwić. Bo jedynym miejscem, w którym nie słychać gdakania niezadowolonej partnerki jest właśnie praca. Oczywiście wiele kobiet zaklina rzeczywistość i nie pozwala dopuścić do siebie myśli, że on uważa ją za zołzę. Warto więc zastanowić się, czy aby rzeczywiście nasze zachowanie jest fair wobec partnera i nie przeginamy w niezadowoleniu, fochowaniu itd. Żaden, nawet najbardziej cierpliwy facet nie wytrzyma w domu z kobietą, której wiecznie wszystko nie pasuje. Tym bardziej po ciężkim dniu w pracy, gdzie stara się góry przenosić, aby jej żyło się lepiej. Złotym środkiem jest skupienie się na budowaniu wspólnego szczęścia i rozmowie o tym, co przeszkadza, a co można poprawić. Czasami rozwiązanie nawet najcięższej sytuacji jest banalnie proste, a sedno tkwi w szczerej konwersacji.

Kiedy on ma za dużo na głowie

Zdarza się, że facet po prostu ma na głowie tyle, że siedzi w robocie od rana do nocy. Telefon urywa się nawet po powrocie do domu, a wy nie macie dla siebie nawet sekundy. Gdy już znajdzie się chwila wolnego, twój partner zasypia z głową w talerzu. To nie abstrakcja. Jeśli przez kilkanaście godzin on pracował na pełnych obrotach, jego powrót z pracy trwał i trwał, to nawet najbardziej odporny facet po prostu padnie. Może warto zastanowić się nad tym, czy nie lepszym wyjściem będzie zmiana miejsca pracy? Jeśli widzicie oboje perspektywy w tym akurat biznesie to po prostu zaciśnijcie zęby i bądźcie cierpliwi. Niech jednak weekend będzie czasem świętym dla was. Spędźcie sobotę i niedzielę we dwoje leniuchując i oddając się w pełni hedonistycznym zajęciom. Dogadzajcie sobie i ładujcie baterie. Chwile we dwoje są przecież najważniejsze!

fot. pixabay.com

Tagi: , , , , , , ,

Powiązane artykuły

Poprzedni artykuł Następny artykuł
0 shares